• Çalışma Saatleri :Hergün 09.00 - 02.00

Kurumsal

Anasayfa Kurumsal

 

Kokoreç yapmak bizim işimiz..
5 yıllık enfes köfte ve devamında eşlik eden Bikoko lezzeti ile 20 yıllık deneyimimizle siz değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz.Tunalı Hilmi Cad. bulunan ferah ve nezih mekanımızın yanı sıra sokak lezzetlerine de önem veriyor ve aynı hijyen ve kalite politikamızda Kırkkonaklar Şemsettin Günaltay Cad. hizmet vermekteyiz.

Sınırsız müşteri memnuniyetini hiçbir zaman aklımızdan çıkarmadan sizlere kaliteli bir hizmet sunabildiğimiz için mutluyuz...

Kokoreç, Anadolu ve Balkanlarda, koyunun ince bağırsağından ve bumbardan yapılan, şişe sarılarak kor ateşte kızartılan bir çeşit yemektir Kokoreç sözcüğünün kökeni Yunanca kokorótsi sözcüğünden ziyade Arnavutça kokërroz ya da Ulahça kukuretšu sözcükleridir. Bu üç sözcük de "mısır koçanı" anlamına gelir. Kokoreç Türkçeye Yunancadan geçmiştir. Ömer Seyfettin Lokanta Esrarı adlı hikâyesinde, Atinalı bir Rumun lokantasında ilk kez kokoroç ile tanışmasını anlatır.

Şişler genellikle kokoreç için özel hazırlanmış mangallarda yatay bir konumda asılı bir şekilde ve döndürülerek pişirilir. Kızartmadan sonra kesit kesit alınarak, bol baharatlanır. (İsteğe bağlı olarak) iki bıçak yardımıyla kuşbaşı büyüklüğünde doğranır. En çok tercih edilen baharatlar kimyon, kekik ve acı kırmızı pul biberdir.